Martin Hůla

Martin Hůla (aka Bonus / Bourek / Martin Tvrdý) je hudebník, skladatel, producent, sound designer a grafik.

Pochází z intelektuální rodiny, jeho otec Jiří Hůla založil roku 1983 v Kostelci nad Černými lesy Galerii H, jeho nevlastní sestrou je ilustrátorka Galina Miklínová, vyrůstal obklopený uměním, výtvarníky a také knihami Poprvé na sebe upozornil se post-hardcorovou kapelou Ememvoodoopöká, která v roce 2005 získala Cenu Anděl cenu za nejlepší alternativní album, následně založil dance punk kapelu Sporto, jenž byla roku 2009 nominována na nejlepší elektronickou desku roku.

Jeho sólový projekt Bonus propojil rap a elektroniku. Debut Konec civilizace výrazně vybočil ze standardů českého hip hopu, byo možná prvním „alternativním“ hip hopovým albem na tuzemské scéně. Následující Náměstí Míru se v experimentu posunulo ještě dál, využívalo akustické nástroje a neotřelé aranže, jako hosté na něm vystoupily osobnosti českého a amerického undergroundu, jako jsou Lush Life, Ondřej Ježek (OTK, Gurun Gurun) a Johana Švarcová (Kazety). Náměstí Míru vyhrálo první ročník hudební ceny Apollo. Coby Bonus sdílel pódium s Odd Nosdam, Lushlife, Sole and the Skyrider Band, Bauchklang, Napszykłat, Saroos, Karaoke Tundra, Dub Pistols a mnoha dalšími.

V letech 2019 – 2021 působil byl hlavním sound designerem podcastu Vinohradská 12, v současnosti působí na stejné pozici v podcastu 5:59.

Hůla je zakladatelem grafického studia Carton Clan. Deset let tvořil podobu časopisu Full Moon Magazine, graficky zpracoval publikace Zdeněk Seydl a knihy, Za ohradou snů: Motorové opojení Kamila Lhotáka, Brasília – město – sen, Lichožrouti a mnoho dalších.

Je autorem filmových a seriálových soundtracků (Kmeny, Novinářky, Listopad, Cikání, Sněží, Lichožrouti, Očitý svědek, Mimořádná událost, Velká premiéra aj.), hudby k divadelním a tanečním představením (Národní divadlo, Nová scéna, Spitfire Company, VOSTO5, Činoherní klub Ústí nad Labem aj.), autorem znělek pro Radio Wave či Radio Prague.

Video

Stream

 

 

Kontakty

Manager

Anna Mašátová
775614984
anna@ampromotions.cz

Booker

Ke stažení