Martin Brunner & Markéta Foukalová

Svou chvíli je albem vydaným labelem Animal Music v červnu tohoto roku. Obsahuje osm básní Věry Koubové, které zhudebnil pianista a skladatel Martin Brunner pro zpěvačku Markétu Foukalovou a Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Nahrávka vznikla během koncertu v sále multikulturního centra DOX v Praze pod taktovkou dirigenta Marko Ivanoviće. Klasické hráče symfonického orchestru doplňují dva jazzoví klavíristé Vít Křišťan a autor hudby Martin Brunner. Svou chvíli zcela přirozeně propojuje světy klasické, jazzové a popové hudby, spolu s klipem pak vytváří doslova audiovizuální zážitek.

Martin Brunner je skladatel, klavírista a klávesista. Ve svých autorských projektech spolupracuje s nejvýznamnějšími osobnostmi české jazzové scény. Patří mezi výrazné progresivní skladatele své generace, pod svým jménem vydal pět autorských alb. Skládá hudbu pro oceňovaný big band Concept Art Orchestra a klasické komorní soubory. Jako sideman příležitostně spolupracuje s řadou osobností české hudební scény napříč žánry.

Markéta Foukalová je zpěvačka s přesahy do hudební i textové tvorby. Pohybuje se často na pomezí žánrů od popu, jazzu až k elektronice či soudobé vážné hudbě. Je vyhledávána předními hudebními osobnostmi a tělesy, jakými jsou Michal Pavlíček, Michal Prokop, Jasná Páka a mnoho dalších. Za povšimnutí stojí její domovská kapela Lanugo, se kterou chystá svou pátou desku. Vyučuje zpěv na konzervatoři a vede úspěšný dětský sbor Beznot.

 

Video

Stream

https://open.spotify.com/album/0BQqkgzEKjewyPHZrbFIvK

 

https://music.apple.com/cz/album/svou-chv%C3%ADli/1625903000?at=1l3vpUI&ct=LFV_880d8181ef36b3c49f45813d3fe6aefe&itsct=catchall_p6&itscg=30440&ls=1

 

https://music.apple.com/cz/album/svou-chv%C3%ADli/1625903000

Kontakty

Manager

Anna Mašátová
775614984
anna@ampromotions.cz

Booker

Ricardo Delfino
+420739430552
ricardo@ampromotions.cz

Ke stažení